True Grit

İZ PEŞİNDE

Son zamanlarda western türündeki yapıtlara ilginin artmasının ardından  senaristlerin bu tür filmlere yönelmesiyle karşımıza güzel yapıtlar çıkıyor.Aslında son 4 yıl içinde western yapıtlarında göze çarpan bir artış olduğını söylebiliriz.

Bu hafta vizyona giren western türü film drama ile güzel kurgulanmış,bunun en büyük avantajı senaryonun  Charles Portis ‘e  ait oluşu… Kitabın güzel yorumlandığını söylemeliyim. Macerası bol,     dezavantajlarından birisi mizah açısından sıkıcı olması ama filmin yıldız kadrosu filmi vasatın üstüne çıkarıyor.

Aslında bu filmin ismi bize yabancı gelmiyor.1969  yılında yine aynı romandan uyarlanan bu filmin diğerinden farkı filmdeki olayların başka biri tarafından akrarılması, filmde 14 yaşındaki kızın babasının katillerini bulmasını anlatıyor.Filmin ikinciye farklı bir türde vizyona girmesine rağmen,film serisi keyfiyle izlenebilir,ilk filmden sonra izleyici sıkmayacak bir film diyebilirim.Yıldız kadrosu ile de göz dolduruyor Jeff  Bridges, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper.

YAVUZ UZUN

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s