Dünyanın en güzel sineması mı?

Filmlerden önce reklam yok, telefon yasak, 6 yaş altı çocukların sinemaya girmesi yasak… ‘Gerçek sinemaseverler’ için dünyanın en güzel sineması…

Teksas’taki Alamo Drafthouse sinema salonun ilginç kuralları mevcut. Örneğin; konuşmak ve cep telefonu kullanmak yasak. Aksi takdirde salondan atılıyorsunuz.

YouTube’da bu konuyla ilgili bir video da bulunuyor. Sinema salonunda cep telefonuyla mesaj çeken bir kızın sinema salonundan atılması üzerine bir telefon kaydı söz konusu. Alamo Drafthouse’un telesekreterine mesajını bırakan kız, Alamo Drafthouse’a yoğun bir eleştiri bombardımanına tutuyor.

Alamo Drafthouse’un cevabı ise oldukça ilginç: ”Burayı bir daha ziyaret etmeyeceğiniz için teşekkürler.”

Konu üzerine Alamo Drafthouse medyanın ilgisini çekti. CNN’e açıklamalarda bulunan Alamo Drafthouse CEO’su ve sahibi Tim League başlıca dört kuralını açıkladı.

*Filmden önce reklam göstermiyoruz
Alamo Drafthouse hiçbir şekilde, gösterilen filmler öncesinde herhangi bir reklam göstermiyor. Bazen eski reklamları nostalji amaçlı, ya da gösterilecek film ile ilgili çektikleri kısa klipleri yayınlıyorlar. Ancak, 9 dolar verip sinemaya giden izleyicilere reklam izletmeyi uygun bulmuyorlar.

*6 yaş altı çocukların sinemaya girmesi yasak
Alamo Drafthouse “bebek günleri”nde 3 yaş ver üzerine müsamaha gösterdiği oluyor. Fakat, normal günlerde asla 6 yaş ve altı izleyicilere izin vermiyorlar. Bu yaşta bir çocuğu “Hangover 2″ izlemeye akşam 10′da getiren izleyicilere “buraya gelmeyin” diyorlar.

*Velisiz 18 yaş altına izin yok
Alamo Drafthouse sineması 18 yaşının altında bir “çocuğun” sinemaya velisi olmadan gelmesine izin vermiyor.

*Konuşursanız ya da SMS gönderirseniz, dışarı atılırsınız
Videoya da konu olan, Alamo Drafthouse asla ziyaretçilerinin telefonda konuşmasına, gürültü çıkarmasına, film izlerken SMS yazarak cep telefonunun ışığıyla diğer izleyicilerin film izleme zevkini mahvetmesine izin vermiyor.

Alamo Drafthouse’un başka ‘farklı’ aktivitileri de mevcut. ‘Ninja Kaplumbağaları – Yiyebildiğin kadar pizza ye’ ve ‘Lord of the Rings yemekleri’ gibi temalı film seyirleri de mümkün. Yemekleri tıpkı bir restoran gibi şefleri hazırlıyor ve film eşliğinde bira ve şarap içiliyor. Ayrıca, sinemada önünüzdeki kişi görüntünüzü engellemesin diye koltuklar arasında yaklaşık 1,5-2 metrelik bir mesafe var. Galiba dünyanın en güzel sineması burası. Siz ne dersiniz?

Dış Haber

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s