Tozlar altından çıkan yeni bir tiyatro

Tiyatro dünyasının kalbi Kadıköy yepyeni bir tiyatroya daha kavuşuyor. ‘Ak’la Kara Tiyatro’ eski bir Broadway sinemasının, bakımsız, ilgisiz, tozlar altında kalmış büyülü dünyasını, yeniden canlandırıyor.
Tiyatro Ak’la Kara’nın sanat dünyasına kazandırdığı özel mekana, tiyatroseverle buluşmadan önce hak ettiği saygı gösterildi. Eskimiş sahnesi, fuayesi, büfesi ve koridorlarıyla uzun yıllar unutulmuş olan mekanın yeniden nefes almaya çok ihtiyacı vardı.

Ak’la Kara Tiyatro’nun geçmişten günümüze sanatın soluğunu taşıyan salonu, Bahariye Caddesine cepheli; Akyıldız Pasajı içinde iki girişli.

2011-2012 sezonu için sonbaharda perdelerini açmaya hazırlanan tiyatronun programında, birbirinden bağımsız projeler var. Programda komediden illüzyona, çocuk oyunundan gerilime kadar tüm türler sıralanıyor.

TOM, DİCK ve HARRY (Ray Cooney) Vodvil tiyatrosunun tartışmasız en büyük yazarının son oyunlarından biri Türkiye’de ilk defa sahneleniyor. HALDUN DORMEN Süpervizörlüğünde sahneye konacak oyun sezonun en iddialı komedisi.

FARE KAPANI (Agatha Christie) Polisiye gerilimin kraliçesinden sürpriz sonuyla muhteşem bir oyun. Tiyatro tarihinde en uzun sure (59 yıl ve hala Londra St. Martin Tiyatrosunda oynanmakta olup Guinness rekorlar kitabına geçti. Bundan 30 yıl once Dormen Tiyatrosunda yalnızca 1 sezon oynayan bu oyun yükselen polisiye-gerilim sevgisiyle bu sezonun en çok konuşulacak yapımlarından biri olacak.

SİHİRBAZ- MODERN ZAMANLARDA BİR MASAL (Özgür Özdural) Başarısını Balkan Ülkeleri Close-Up İlüzyon şampiyonluğuyla taçlandıran Özgür Özdural ; 6 kişilik ilüzyonist ekibiyle birlikte sahnede sihir gösterileriyle dramayı birleştirerek Fransız ilüzyonist Harry LaFontain’in hayatını sunuyor.

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s