Madagaskar Penguenleri

Çocukluğumuzda hepimiz çizgi film izlemişizir. Hatta bir çoğumuz hayranlık derecesinde çizgi filmlere bağlanmıştır. Peki büyüdüğümüzde çizgi film izlemeye yasak mı geldi ? Tabi ki hayır. Beğenerek takip ettiğim çizgi filmi sizlere tanıtmak istedim. Çizgi filmimi Madagaskar Penguenleri.

Skipper, Kowalski, Rico ve Private’a baktığınızda Central Park Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan dört sevimli penguen göreceksiniz. Bu tam da onların görmenizi istediği şey. Neden mi? Çünkü bu uysal görünümlü penguenler aslında gizli bir karargaha ve eşsiz komando yeteneklerine sahip elit bir vuruş timi. Görevleri nedir? Hayvanat bahçesinde düzeni sağlamak. Peki ya düşmanları? Yeni komşuları Kral Julien tabii ki! Kendisine “Lemurların Kralı” lakabını takan bu parti hayvanı, hayvanat bahçesine yeni geldi ve ortalığı birbirine katmak için can atıyor.

The Penguins of Madagascar, film serisinden tanıdığımız sevimli penguenlerin yepyeni maceralarıyla her hafta sonu Pazar 10:30’da Cnbc-e kanalında.

Penguenleri tanıyalım


SKIPPER
Ekibin lideri olan Skipper bir aksiyon kahramanının yüreğine sahip. Skipper hayal gücünün zenginliği nedeniyle her olaya gerilimle yaklaşıyor. Skipper’a göre her masum raslantı ardında büyük bir komplo barındırıyor. Neyse ki bu komployu sadece takımının ortaya çıkarabileceğine güveni sonsuz.

KOWALSKI 
Skipper’ın analize ya da acilen bir icada ihtiyacı olduğunda, Kowalski hemen kalemini ve defterini kapıp ona biraz değişik bir bilimsel metod sunar. Kowalski’nin otoriter tavrı aslında neler olduğu hakkında hiçbir fikre sahip olmadığını saklamak için bir numara.

RICO 
Rico tam bir serseri kurşun ve yıkım uzmanı olarak rolünü çok içselleştirdiği söylenebilir. Öyle ki tüm cephaneyi midesinde tutuyor ve gerektiğinde uygun bombayı veya gerekli teçhizatı anında bulup çıkarabiliyor. Konserve açacağı, olta ya da bir bas gitar mı istediniz? Anında size verir.

PRIVATE 
Private kendi kişiliği ve gruptaki rolü hakkında en az fikre sahip olan karakter. Kendinden çok emin olmadığı için her deneyime açık. Hayvanat bahçesi kimi zaman tekinsiz bir yere dönüşebiliyor. Private’ın aşırı saf yapısıysa bu konuda ona hiç yardımcı olmuyor.

BK

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s