İsmail Abii! Hoppp!

Leyla ile Mecnun’daki İsmail Abi karakteri ile geniş kitlelere adını duyuran tiyatrocu Serkan Keskin, bu yıl İsmail Dümbüllü Ödülü’ne layık görüldü.

İsmail Dümbüllü Ödülü’nün 32’ncisi bu yıl Serkan Keskin’e verildi. Oyunculuk hayatına, 1997 yılında İzmit Şehir Tiyatrosu bünyesinde açılan tiyatro kursunda başlayan Serkan Keskin, tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra 2002 yılında kurulan Semaver Kumpanya’ya katıldı ve uzun yıllar bu gurupta oyuncu, yönetmen olarak çalıştı.

Serkan Keskin’i geniş kitlelere tanıtan rolü ise televizyon tarihinin en iyi dizilerinden Leyla ile Mecnun’daki İsmail Abi karekteri oldu. Keskin’in yeni oyunu ‘Metot’ Semaver Kumpanya’da sahneleniyor.(ntvmsnbc)

Tiyatroda , William Shakespeare, Moliere, Bertolt Brecht, Max Frisch, Abel Gonzales Melogibi “dünya tiyatro edebiyatı”nın Orhan Kemal, Turgut Özakman, Sait Faik, Güngör Dilmen gibi yazarların, eserlerinde rol aldı. Keskin 2011 yılnda, TRT televizyonunda tarafından yayımlanan, Leyla ile Mecnun (dizi) dizisindeki İsmail Abi karekteri tanındı.(W)

U.Y.

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s