Erkan Oğur: Anatolian Blues Project

Cemal Reşit Rey Konser Salonu CRR
Tarihler: 06 Nisan 2012 Cuma ~ 06 Nisan 2012 Cuma – Saat: 20:00
6 Nisan 2012 20:00

Erkan Oğur: Gitar, Kopuz
Turgut Alp Bekoğlu: Davul
Ozan Musluoğlu: Bas
Can Çankaya: Piyano
Engin Recepoğulları: Saksafon
Tarık Aslan yönetiminde Erbaneler: Nurullah Turgut, Vulkan Alp, Fırat Alkış

Telvin, bir mekân ise biz kapısını dışarıdan çaldık. Şans eseri kapı açıldı. İçeri girdik ve kapı üzerimize kapandı. İçeride kaybolduk. Dışarıya açılan kapıyı arıyoruz. Müzik geçmişe ait bir olgudur… Gelecekte müzik tabiki var olacaktır ancak gelecekteki müziğin varlığı geçmişine bağımlıdır.

1995 yılında İlkin Deniz ve Turgut Alp Bekoğlu ile biraraya gelip Telvin grubunu kuran Erkan Oğur, müzikle ilgili arayışlarını birlikte sürdürdürdüler. Bu arayış Telvin kavramının müzikteki ifadesi idi. 2006 yılında ilk albümlerini yayınlayan grup, on yıl boyunca aralıklarla, gerek ulusal ve uluslararası festivallerde, gerekse performans mekânlarında müziklerini icra ettiler.

Tasavvuf erbabı, halden hale geçmeye, karar haline doğru yürüyüşe “Telvin” diyor. Yunus Emre telvini şöyle anlatır; “Hak bir gönül virdi bana ha dimeden hayrân olurBir dem gelür şâdi olur bir dem gelür giryân olur”

Tutku, korku, aşk, hırs, nefs gibi insani zaaflardan, egolardan arındığımız noktada hâlâ müzik varsa, bu saf müziktir. Temalar, kainattaki müzik enerjisinin Anadolu’ya hediye edilen kısmına dayalı olarak biçimlenip, geniş doğaçlamalar içeren kendine özgü tavrıyla halden hale geçmeyi ifade etmiş, yaşamımızdaki müzik hallerinin de bir ifadesi olmuştur. Telvin, hem iddiasız hem de sınırsızdır…

Telvin’in bu hallerinden biri olan “Erkan Oğur, Anatolian Blues” bu sefer de 6 Nisan 2012 tarihinde Cemal Reşit Rey sahnesinde yeni bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor!

Tarık Aslan yönetimindeki erbane takımı ile yola çıkan Anatolian Blues projesinde ise Telvin üçlüsüne saksafonda Engin Recepoğulları, kavalda Sinan Cem Eroğlu ve piyanoda Can Çankaya eşlik ediyor.

– 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

U.Y.

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s