Sultan geliyor

.

Diyarbakır’da çekiliyor
Kanal D, merakla beklenen yeni dizisi “Sultan”ı seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Nurgül Yeşilçay’ın Şahin Irmak’la kamera karşısına geçtiği, çekimleri Diyarbakır’da yapılan dizi, çok yakında ekrana gelmeye başlayacak.

Sultan ile Şeyhmus
Yönetmenliğini Azime Kanal ve Şengül Halat’ın üstlendiği, senaryosunu ise Yıldız Bayazıt ve Seray Şahiner’in kaleme aldığı dizi, Sultan’ın Şeyhmus ile yaşadığı büyük aşkı ve kendi başına ayakta kalma çabasını konu alıyor.

Yapımını İstanbul Mass Media’nın, yapımcılığını Cengiz Keten’in üstlendiği, Azime Kanal ve Şengül Halat’ın yönettiği “Sultan”ın senaryosunu ise Yıldız Bayazıt ve Seray Şahiner kaleme alıyor. Nurgül Yeşilçay’ın “Sultan” karakterini canlandırdığı dizi, sürükleyici hikâyesi, güçlü oyuncu kadrosu ve görsel zenginliğiyle, ilk bölümden itibaren milyonların yeni ekran gözdesi olmaya aday.

GÜÇLÜ OYUNCU KADROSU
“Sultan”, güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Dizide Nurgül Yeşilçay, Şahin Irmak, Settar Tanrıöğen, Nur Sürer, Seray Gözler, Orhan Güner, Esra Kızıldoğan, Merve Altınkaya, Hande Dane, Orhan Şimşek, Kadir Özdal, Burak Deniz, Haluk Cömert, Ebru Ojen Şahin, İbrahim İris, Hakan Karsak, Nazmi Kırık, Ferhat Yılmaz, Meriç Aral, Hüseyin Karataş ve Burak Temiz rol alıyor.

ŞEYHMUS İLE SULTAN’IN AŞKI
Dizide hikâye, yıllar önce yaşanan büyük bir aşktan ‘geriye kalan’ üzerine şekilleniyor: İsimleri aynı türbeden adanan Şeyhmus ile Sultan’ın büyük aşkı, birinin gitmesiyle diğeri için sonsuz, muallak bir beklemeye dönüşür.
Bu şehirde yaşayan ‘ezeli rakip’ iki aileden birinin; Kendir’lerin oğlu Şeyhmus, 90’lı yıllarda siyasi nedenlerle Fransa’ya gitmek zorunda kalır. Bu zorunlu gidişte, geride bıraktıklarıyla ‘irtibatı koparmış’, yaşanamamış aşkı, Kendir’lerin evinde kalan ‘gelini Sultan’a’ rağmen bir başka kadınla ‘benim Diyarbekir’im’ diyerek, kendisine yeni bir hayat kurduğunu sanmıştır.
15 yıl sonra, içinde kaybolduğunu sandığı hayat; Fransız karısının ölümüyle eksik bir hâl alınca, geçmiş bütün ağırlığıyla geri gelir, hesap sorar. Gün; hesaplaşma günüdür. Yıllar sonra oğlu François ile Diyarbakır’a geri döner.

.

Bk


2 comments

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s