Kara Şövalye Yükseliyor mu?

Uğur  Yılmazer

 

 

 

Kara Şövalye yükseliyor filmi ile Batman son kez izleyici karşısına çıkacak.27 Temmuzda türkçe dublaj ve ımax seçeneğiyle de sinemalarda olucak.

Bu son filmde bizi birçok süpriz bekliyor gibi . Batman bir müddet ortadan kaybolmak zorunda kalmıştır.Fakat Gotham şehri karışmaya başlıcaktır . Hırsız bir kedi kız ( Anne Hathaway) ortaya çıkacaktır.
Bir çok kişinin jokerle karşılaştırmaya çalıştığı Batman ve Robin filminde silik bir karakter olarak Sarmaşık kadın (Uma Thurman) yanında koruma olarak yerini alan Bane (Nino) karşımıza çıkar. Batman Bane için bir saplantıdır. Çocukluğundan korku adı altında beliren yarasa slüetidir. Çizgi roman okurlarının bildiği gibi Bane hapishanede büyür bir çok zorluk karşısında durur. Kendini geliştirir. Hapishanede katliamlara neden olur.Bunun sonucu bir kobay olarak kullanılır. Venom (fiziksel güç arttırıcı ) enjeksiyonu ile tanışmış olur. Böylelikle Bane kaos adamı haline gelir.Joker Heath Ledger’ın mükemmel oyunculuğuyla ön plana çıkmış bir karakter olmuştu.Gösteri adamıydı.Gözü karaydı.Ama Batmanle dövüşemezdi. Bane Batmanin bir dengi olarak görülüyor.Bu yüzden Bane’in(Tom Hardy) Gotham hakkında ki acımasız planları Batmanı ortaya çıkaracaktır.gerçekten bu son filmi Christopher Nolan nasıl bir sonla bağlıcak merak konusu. Aynı zamanda başarılı yönetmenin el ve ayak izi de artık Hollywood’daki ünlüler kaldırımında yerini aldı.

<

Bane hakkında ayrıntılı bilgi için : http://yarasa-adam-batman.blogspot.com/2011/07/bane.html

u

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s