Altın Koza’da Yarışacak Öğrenci Filmleri Belli Oldu

.

Belgesel, canlandırma, deneysel ve kurmaca kategorilerinde düzenlenen yarışmada 10 kurmaca, 9 belgesel, 5 canlandırma ve 6 deneysel yapım yarışmaya hak kazandı.

Bu yıl 19. kez düzenlenecek olan Altın Koza Film Festivali‘nde Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması bölümünde yarışacak filmler belli oldu. 170 filmin başvuru yaptığı yarışmada ön elemeyi 30 film geçti.

Türkiye’deki güzel sanatlar ile iletişim fakültelerinin sinema – televizyon bölümlerine devam eden öğrencilerin katılabildiği ve belgesel, canlandırma, deneysel ve kurmaca kategorilerinde düzenlenen yarışmada 10 kurmaca, 9 belgesel, 5 canlandırma ve 6 deneysel yapım yarışmaya hak kazandı.17 – 23 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenecek festival kapsamında jüri karşısına çıkacak olan filmlerin ön değerlendirme jürisinde Selim Demirdelen (yönetmen), Ceylan Özçelik (TV Kültür – Sanat Programı Yapımcısı), Asiye Dinçsoy (Oyuncu) yeraldı. Yarışma jürisinde ise Veli Kahraman (Sanat Yönetmeni – Yönetmen), Lamia Karaali (Canlandırma Yönetmeni), Türkan Derya (Yönetmen), Nadir Öperli (Yapımcı – Sinema Yazarı) ve Nesrin Cavadzade (Oyuncu) bulunuyor.Dört dalda da ödül dağıtılacak olan yarışmada birinci gelen her filme 7500 TL ödül dağıtılacak. Ayrıca katılımcılar sektör temsilcileri ile bir araya gelirken, gösterimlerin ardından çeşitli söyleşiler ve etkinlikler gerçekleştirilecek.

.

D.K.

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s