İyi akşamlar İstanbul !

Uğur  Yılmazer

Ataköy atletizm arena Jeniffer Lopez’den sonra bu seferde Sting’i ağırladı.Çok da güzel oldu.Öyle Jeneffer Lopez  konserinde  alelacele bir kaç kamyon eşya ile ummalı bir çalışma sonucu oluşturlmuş gösterişli  bir ortamla karşılaşmadık . Önceden hazırlıklar tamamlanmıştı.

Back to bass konserinde Sting’in o isli sesi eşliğnde enstrümanların konuşacağı belliydi.

İyi akşamlar diyerek sıcak bir giriş yapan Sting, ekibini tanıttı;  gitarda Dominic Miller, davulda Vinnie Colaiuta, klavyede David Sancious, elektronik kemanda

Peter Tickell ve vokalde Jo Lawry. Ve  her şarkı sonunda onları alkışlatmadan geçemedi. Seyirciyi şarkılarına dahil etmeyi  başardı.Her şarkı sonunda  teşekkürler ve sağol  demeyi ihmal etmedi. İstanbula alışmış gibiydi.

Peter Tickell ‘a ayrıca değinmek gerekir.Kemanıyla seyirciyi coşturdu.Bir kaç telini koparmış olsa gerek.

Dominic Miller ise her zaman ki gibi kalitesini gösterdi.Aslında bütün enstrümanların ön plana çıktığı şarkılar iyi kurgulanmış diyebiliriz.Kimse geri planda kalmadı. Gecenin süprizi ise Serkan Çağrı ve  ekibinin (klarnet,darbuka ve kanun) Desert Rose  şarkısına eşlik etmesiydi. Chep mami yokluğunu aratmadılar. Sting farklı bir yorumla seyirciyi coşturmayı başardı.Konserin farklı yanları da vardı tabi  Sting’in bir şarkısını tilki oyuncağı üzerinden anlatması, bis’te sahneye maskot misali ayı başlıklı birinin fırlayıp ordan ordaya sahnede dans etmesi gibi. Birde sahneye çok yakışan ufak masayı göz ardı etmek mümkün değil.

u.y.

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s