Çanakkale Yolun Sonu

.

Özet & Detaylar

Film konusunu 1915 yılları I. Dünya Savaşın da Anzaklara karşı verilen mücadeleden alıyor. Türk askerlerinin göstemiş olduğu müdafa karşısında Anzak kuvvetleri geri püskürtülmüştür. Filmin baş rollerinde Gürkan Uygun (Muhsin), Umut Kurt (Hasan) ve Berrak Tüzünataç (Behice) paylaşıyor.sinema

Gönüllü Muhsin ve Hasan kardeşlerin vatanı müdafa için Hilal-i Ahmer cemiyetine mensup destek birliği ile cepheye gelir. Burada savaşın gerçek yüzüyle karşılaşırlar.Muhsin iyi bir keskin nişancı olarak Anzaklara korku salar.Ancak Anzak kuvetlerinin başındaki İngiliz binbaşı Muhsine karşı kendi keskin nişancısını yollar ve savaşın çemberi gittikçe daralmaktadır..

Film Türkiye ile aynı anda Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa, İsviçre, Belçika, Azerbaycan’ın da aralarında bulunduğu bir çok ülkede gösterime girecek. Filmin yönetmeni Serdar Akar ve Kemal Uzun paylaşırken , Oyuncu kadrosunu Gürkan Uygun , Umut Kurt, Berrak Tüzünataç , Mahir Günşiray, Ben Warwick, Fikret Yıldırım Urağ, Stephen Change ve Memetcan Diğer gibi isimler oluşturuyor.

Bir küçük eleştiri savaşta keskin nişancıların mücadelesi diyince akla gelen ilk film Jude Law’ın (Vassili Zaitsev ) başrolünde oynadığı ” Kapıdaki Düşman ” oluoyr. Yani Çanakkale Yolun Sonu filmindeki Muhsin karakteri formatı bu filmden adapte edilmiş.

Ayrıca Kapıdaki Düman filmindeki Vassili Zaitsev karakteri II. Dünya Savaşı’nın en tanınmış Sovyet keskin nişancılarından biridir. Bu filme uyarlanan hikayede; Zaytsev’in bir Alman keskin nişancısıyla yaşadığı düello hayal ürünüdür.

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s