Pas ve Kemik

Pas ve Kemik / Rust & Bone ülkemizde Şubat 2013‘de, 12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin kapanış filmi olarak ilk gösterimini gerçekleştirdi.rust-and-bone-filmdoktoru1

Jacques Audiard’ın “Yeraltı Peygamberi , Un Prophète”den sonra çektiği ilk film olan Pas ve Kemik, bir aşk hikayesi olmasının yanı sıra ana karakterlerin kendileri, birbirleri ve dünyayla girdikleri bir savaşın filmi. Fransız yönetmen Audiard bu bol ödüllü filminde, tüm bu karmaşık duygu ve olguları sanki karakterlerinin içinden çekiyormuş gibi işliyor ve seyirciye yılın en vurucu melodramını sunuyor.

“Açım.” 5 yaşındaki Sam’in filmin başında söylediği ilk söz. Açlığın her türlüsü; cinsel, duygusal, özgürlük ve güvenliğe duyulan çelişkili ve umutsuz özlem.

Özet & detaylar

Katil balina eğitmeni olan Stephanie ile 5 yaşındaki oğlunu kaybettikten sonra kimsesiz, evsiz ve parasız kalan Ali’nin yolları bir gece kulübünde çıkan kavga sonrası tesadüfen kesişir. Aslında tamamen ayrı dünyaların insanı olan Stephanie ve Ali’ye kader bir oyun daha oynar. ulaşılmaz gibi görünen Stephanie akvaryumdaki bir kaza sonucu kötürüm kalır ve Ali ömrünün geri kalanını Stephanie’nın mutlu olmasına adar.

Fransız yönetmen Jacques Audiard’ın, Craig Davidson’ın kısa hikayesinden Thomas Bidegain ile beraber uyarladığı ve yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini ise Marion Cotillard ve Matthias Schoenaerts paylaşıyor.

  • Pas & Kemik 3 Mayıs’ta Sinemalarda!

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s