Iron Man 3

Uğur Yılmazer

Sinema Sokağı Sanat logo

 

Uğur Yılmazer
ugurylmzr@gmail.com

.

İlk film Iron Man (2008), ikincisi olan Iron Man 2 (2010) ve The Avengers (2012) tarihlerinde vizyona girmişlerdi.Üçüncü filmi ile sinemaya hızlı bir dönüş yaptı.

İlk serisinde Tony Stark’ın kalbine saplanan şarapnel parçasının onu öldürmek üzereyken demir adam dönüşmesini izlemiştik. İkinci seride kalbinin çalışması için ürettiği verici onu zehirliyordu. Iron Man 3. serisinde bu sefer Tony Stark bir hayli yıpranmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. Karşısındaki düşman da Mandarin (Ben Kingsley) On Kral ismiyle bilinen terörist grubun başıdır.Tony Stark’ı yok etmek istiyor ki ilk iş olarak evini yerle bir ediyor.
a34

Feige ‘Iron Man 3’ ile ilgili heyecan verici olan şeyin şu olduğunu söylüyor; “Bu film sadece diğer ikisinin bir zirvesi değil ayrıca ‘Marvel’s The Avengers,’ın da bir devamı niteliğinde. Bu, ilk defa yaşanıyor. İlk kez, bir film sadece kendinin değil bir başka filmin de devamı. İşte bu bizi özgür ve daha önce yapılmış olan şeylere göre eşsiz kılıyor, bizi en çok heyecanlandıran şey bu.”

Feige şöyle devam ediyor, “Tony Stark, bir karakter ve yolculuk adamı. Onu ‘Iron Man‘ filminde ilk kez tanıdığımızda zirveye oturmuş ve silahlar üretirken gördük. Sonra, Afganistan’da kendi ürettiği bir füze yüzünden birden bire hayatını değiştiren bir kaza yaşıyor.

Bu onu Iron Man karakterini yaratmaya ve silah oyunlarından ayrılmaya itiyor. ‘Iron Man 2’ de onun, sağlık sorunlarının üstesinden gelişini ve sonrasında Marvel’s The Avengers’ filminde diğer süper kahramanlarla birlikte dünyayı kökten değiştirecek olan bir olayla ve bambaşka bir dünya ile karşılaşmasını izledik.”

Iron Man 3 yapım süreciyle ilgili olarak Gwyneth Paltrow şunları söylüyor; “ Bence film beklenmedik şekilde sona eriyor ve bunu için gerçekten yürek verildi. Bu, kendinizi keşfetmekle ilgili, neyin önemli olduğunu anlamakla. Ve elbette herşey aksiyon ve fişeklerle arıtıldı ama altında geçek bir yürek de var.

Oyuncu kadrosu : Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Ben Kingsley, Rebecca Hall, Paul Bettany,Guy Pearce, Don Cheadle, Jon Favreau, William Sadler gibi isimlerden oluşuyor. Senaryosu ise Drew Pearce’e ait olan filmin yönetmeni Shane Black ..

One comment

  1. çok güzel bir film gerçekten. hem aksiyonları hem de esprileri. gerçekten güldürdü.

    Beğen

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s