Kendi Kendisiyle İlişki Yaşıyor

İngiliz fotoğrafçı Penelope Koliopoulou, kadın ve erkek her iki cinsiyeti de kendisinin üstlendiği bir ‘ilişkiler’ serisi hazırladı.

photo_839_11

Tanık olduğu, yaşadığı, sokakta gözlemlediği çiftlerden ilham aldığını söyleyen Koliopoulou, gerçek ilişkilerin romantik Hollywood filmlerindeki gibi ‘yapay’ olmadığını, bu nedenle de böyle bir çalışma hazırladığını söyledi.

Gerçek hayatta yaşanan ilişkilerde çiftlerin birbirinin pek çok farklı yönüne tanık olduğunu ama filmlerde ilişkilerin ‘mükemmelleştirildiğini’, bunun da insanları ‘aslında olmayan bir hayal’in peşinde sürüklediğini ifade eden Penelope Koliopoulou, “bu yüzden insanların yaşadıkları ilişkilerde mutsuz olduğuna inanıyorum” dedi.

Hem kadın hem de erkek olarak kendini ayrı karelerde çekip, daha sonra bu kareleri Photoshop aracılığıyla bir araya getiren genç fotoğrafçı, her iki cinsiyeti de kendisinin üstlenmesini de, ‘ilişki yaşayan insanların aslında çok benzer oldukları’ fikrinden yola çıkması olarak açıkladı.

“Bir tek çift bile bu fotoğraflarda kendini görebilirse düşündüklerimi başardım demektir” şeklinde konuşan Penelope Koliopoulou, filmleri bir kenara bırakıp gerçek hayatta karşınızdakiyle empati kurarak ilerleyin dedi.

 

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s