Düğün Dernek var..

21058128_20131115111007495.jpg-r_160_240-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Sinemaya kısa filmlerle, televizyona “Ramazan Güzeldir” ile giriş yapan, aslen bir uçak mühendisinin çektiği filmden bahsedeceğiz. Selçuk Aydemir, sadece altı günde ve kısıtlı bir bütçeyle çektiği Çalgı Çengi ve reyting kurbanı olan Üsküdar’a Giderken ile hissettirdiği farklı tonunu İşler Güçler ile pekiştirirken, oyuncu kadrosunun da harikalar yaratması ile birlikte, televizyonun en sevilen işlerinden birine yönetmen ve senarist olarak imzasını atmış oldu.

Dizilerde cesur davranarak hedef kitlesini netleştiren Aydemir, iş sinemaya gelince hedefi geniş tutmanın gereğini yeni filmi Düğün Dernek’te yerine getiriyor, Çalgı Çengi ve İşler Güçler’deki özgünlüğünden de biraz feragat ediyor. Çalgı Çengi’nin ardından yine Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisini başrole taşıyan Aydemir, filmin kadrosunda da İşler Güçler’den aşina olduğumuz bir çok oyuncu ismi bir araya getiriyor, üzerine de Rasim Öztekin, Barış Yıldız ve Devrim Yakut gibi isimleri ekliyor. Tabii gözler Sadi Celil Cengiz’i aramıyor değil..

Tamamı Sivas’da çekilen film, köyün İsmail Abi’sinin şehir dışında okuyan oğlu Tarık‘ın bir gün aniden çıkagelmesi ve aynı ülkede çalışabilmeleri için Letonyalı kız arkadaşı ile bir an önce evlenmeleri gerektiğini söylemesi ile başlıyor. Oğluna kısa süre içerisinde örf ve adetlere uygun bir düğün yapmayı kafasına koyan İsmail Abi; Tüpçü Fikret, Tövbekar Çetin ve Muallim Saffet’in yardımlarıyla imece usulü bir düğün için kolları sıvıyor, ancak şeytanın işi yok ya, acele işe karışıyor. Her şey bu kadarla kalmıyor ama filmin sürprizlerini açık etmemek adına bilinen genel konunun ötesine değinmiyorum..

Fragman : 

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s