İstanbul’un Sokak Sanatı Cebinde

street-1024x489İstanbul’da sokak sanatı konuşulandan çok daha fazlası. Sadece nerelerde olduğunu takip edemediğimizden ya da paylaşım için yeterli platform eksikliğinden yok sayıyoruz. Erbil Sivaslıoğlu tarafından yaratılan StreetArt İstanbul işte tam da bu problemi çözmek için ortaya çıkmış süper bir IOS uygulaması.

Ücretsiz uygulamanın içerisinde İstanbul’daki güncel seçme muraller lokasyon, sanatçı ve etrafında neler var gibi bilgilerle beraber sunuluyor.

street artUygulamayı yaparken ve sonrasında içerik üretirken pek çok lokal ve yabancı sanatçı ile tanışma fırsatı bulduğunu belirten Erbil Sivaslıoğlu, 2014’ün ortalarında bir İstanbul Street Art kitabı çıkarmayı planladığını söylerken, “Sandığımdan çok daha derin bir geçmişi ve bugünü var sokak sanatımızın.

Şu anda görüşmekte olduğum ve İstanbul’a gelmek için sabırsızlanan birkaç dünya çapında ünlü sokak sanatçısı da var. İstanbul’daki gelişmeler onların da büyük ilgisini çekiyor. İleride yerli ve yabancı sanatçıların konuk olduğu etkinlikler de düzenlemek istiyoruz” diyor.

Özetle, eğer sizde bizim gibi sokak sanatı tutkunuysanız bu uygulamayı indirmenizi tavsiye ederiz. Hatta uygulamanın oldukça aktif olan Instagram hesabını da takip edin.

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s