Köpek Severler Çok Kızacak

Animals___Cats_Red_Cat_hugging_the_owner_044684_ABD’nin Wisconsin Eyaleti’nde bulunan Carroll Üniversitesi tarafından yapılan ve toplam 600 öğrencinin katıldığı araştırmada kedi severlerin zeka testinde daha başarılı oldukları kaydedildi. Köpek severlerin ise kuralcı olduğu ortaya çıktı.

Psikoloji profesörü Denise Guastello, her sene düzenlenen Psikoloji Bilim Derneği’nin mitinginde kedi besleyenlerin köpek sahiplerine göre daha içe dönük, duyarlı ve açık fikirli olduğunu öne sürdü.

Guastello, kedi ve köpek beslemenin şartlarının da birbirinden farklı olduğuna dikkat çekerek “Köpek besleyenlerin daha enerjik olmaları şaşırtıcı değil, çünkü dışarıya çıkıp başka insanlarla karşılaştığında sohbet ediyorlar. Öte yandan kedi sahibileri içine kapanık oldukları için evde oturup kitap okumayı tercih ederler ve kedileri buna engel olmaz” dedi.

İlk bakışta eğlenceli gelen bu araştırma sonuçları, hayvanlarla yapılan terapide etkili olacağı düşünülüyor, zira kişiliğe yönelik uygun hayvanı bulmakta yardımcı olabilir.

 

 

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s