Poz oyununun gerçek pozları haberlerde, Poz ise İkinci Kat’ta!

 

Sinema Sokağı Sanat

Yazar : Şenay Tanrıvermiş  
İletişim :
  senayt@windowslive.com

 

berfin-zenderlioğluPoz keseceğinize yazsanıza, göstersenize, anlatsanıza! Altyazı geçerek haber kanalı olduğunu iddia edenlerin ekranları iktidar pozlarıyla ve yeni Türkiye’nin çirkin yüzleriyle mide bulandırıyor. Bugünler de savaşa hayır heştekleriyle Türkiye hoptek hoptek oynatılıyor, çıldırıyor, kanıyor ve medya ne mi yapıyor?

Poz kesiyor, poz veriyor, poz alıyor ama bu pozlar bize batıyor artık! İşte bu yüzden Sami Berat Marçalı’nın kollektif tiyatro projesi Yarının Oyunları’nın 2. bölümü, Deniz Madanoğlu’nun Poz adlı oyunuyla ikincikat-karaköy’de sahnelenirken gidin görün. Beyaz yakalı aydınların karanlık yüzünü ve aydın olmakla pozunu kesmek arasındaki iğrenç ayarı!

En sevdiğiniz yazar, yönetmen, gazeteci, televizyoncu veya sokaktaki entelektüel bildiğiniz arkadaşınızı bir düşünün! Aydın mı yoksa nasıl aydın görünülür iyi mi biliyor? Hangisi daha yakın duruyor! Ülke cayır cayır yanarken medya aydınlatıyor mu karartıyor mu gerçeği? Banu Çiçek Barutçugil, Canan Atalay, Esra Dermancıoğlu, Gülce Oral, Selen Uçer’in rol aldığı Poz bugünün sahte medya kahramanlarının maskesini düşürüyor ve çok eğlendiriyor ayrıca.

 

2 comments

  1. harika bir tiyatro tanıtımı ve desteği, sağ olunuz sinema sanat sokağı… bundan böyle takipçiniziz:)

    Beğen

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s