Tüyap Kitap Fuarı İçin Geri Sayım..

 

Sinema Sokağı Sanat

 Yazar  :  Kübra Akgüç
İletişim :  kubrakguc@hotmail.com

 

  Bu yıl otuz üçüncü kez 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kitapseverlerle buluşacak.

6888TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği’nin işbirliği ile 08-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 300 etkinlik ve yüzlerce imza günü ile açılış gününü bekliyor.

Onur Yazarı ve Teması Belli Oldu : 

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla sinema eleştirmeni Sayın Atilla Dorsay, 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenmiştir. Fuar süresince Atilla Dorsay’ın da katılımıyla paneller ve etkinlikler düzenlenecek. Aynı zamanda kitap fuarı, yurtdışından 30 konuk yazarın katılımına ve tematik etkinliklere kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu yıl fuarın teması ise “Sinemamızın 100 Yılı” olarak belirlendi.Edebiyat ve sinemanın önde gelen isimlerinin katılacağı söyleşiler ve paneller, “Çocuk Edebiyatı” başlığı altında okuma saatleri ve söyleşilerin yanı sıra 300 etkinlik daha gerçekleştirilecek.

Uluslararası Salon’da onur konuğu ülke olarak Macaristan yer alacak ve yurtdışından yaklaşık 100 yayınevinin katılımıyla konuk ülke etkinlikleri gerçekleşecek.

33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş ücreti 5 TL. Fuarın yayınlanacak imza günleri ve etkinlik programına www.istanbulkitapfuari.com sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir. 33. İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl da 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı – ARTİST 2014 ile eş zamanlı gerçekleştirilecek.

.

Gecen seneki Kitap Fuarından kesitler : 

 

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s