Volkan Konak Hayatını Kaybeden Madenciler için Söyledi..

 

Sinema Sokağı Sanat

 Yazar  :  Kübra Akgüç
İletişim :  kubrakguc@hotmail.com

 

 Şişli Belediyesi’nin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında sahne alan Volkan Konak, hayatını kaybeden maden işçileri için şarkı söyledi..

Cumhuriyet’in 91. yılı dolayısıyla Şişli Belediyesi’nin düzenlediği etkinlik serisi Volkan Konak’ın mini konseri ile devam etti. Volkan Konak, sahneye çıktıktan sonra, Karaman’da yaşanan maden kazasından dolayı kısa bir program yapacaklarını belirtti.

fft81_mf2524284

“Türkiye’mizde insanlarımızın acıları, kazalar bitmiyor. Önlenebilir kazalar olmasına rağmen, 10 yılda 15 bin kişi öldü. Biz de bu yası tutacağız. Üzgünüz. Buraya düğün yapmaya gelmedik ama, moral ve umut olmaya geldik. Kısa bir program yapacağız.

Yoksa bu önlenebilir kazaları önlemeyenler haklı çıkar, biz suçlu oluruz” diyen Konak şarkılarını Karaman’da hayatını kaybeden maden işçileri için söyledi.

Volkan Konak kısa süre kaldığı sahnede, “Yiğidim aslanım” adlı şarkıyı iş kazalarında ölen maden işçilerinin fotoğrafı önünde söyledi. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de,Volkan Konak’ın programı öncesi Karaman’daki maden kazasına değinirken faciayı protesto edenlere “Yalnız değilsiniz” mesajı verdi.

 

 

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s