Son Haberler

Yansımalar ve İstanbul Sergisi

Sanatçı Muhsin Kut ve Semra Kut ‘’Yansımalar ve İstanbul’’ adlı sergileriyle 4 Nisan’da Galeri Eksen’de..

‘’İnsan koyduğun zaman resmin konusu insan; binalar, sokaklar da fon oluyor. Oysa benim süjelerim sokaklar ve binalar’’ der Muhsin Kut.

IMG_8831 (600 x 491)

Doğup büyüdüğü kent olan İstanbul sevgisi onun için bir başkadır. Bu kentin boğazına, yalılarına, sokaklarına bambaşka gözlerle bakar ve tüm İstanbul onun çalışmalarında adeta farklı bir kimliğe bürünür. Sanatçı şimdi zaman içerisinde ürettiği suluboya İstanbul izlenimleri diyebileceğimiz serisinden bir seçkiyle karşımıza çıkıyor.

Semra Kut, değişen ve hiç durmadan gelişen İstanbul’un, tarihi ve kültürel mekanlarını, camilerini, kilise, hamam, medreselerini, binalarının siluetlerinin yansımalarını fotoğrafladığı serisiyle sanatseverlerle bir araya geliyor.

Geçmişin izlerini, geleceğin ve bugünün yapılarını kullanarak yansıttığı işleri, bizleri gelecek ve geçmiş arasında yolculuğa çıkaracak..

İkilinin dolu dolu geçen sanat yaşamlarından izler taşıyan ‘’Yansımalar ve İstanbul’’ 4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında Galeri Eksen’de izlenebilir.

Reklamlar
Sinema Sokağı Gazetesi hakkında ()
Sinema Sokağı olarak sevdiğimiz, paylaşmaktan keyif aldığımız filmler, festivaller, kitaplar, kısa filmler ,tasarımlar, pop kültür, biraz mizah, yaşam tarzı trendleri , sergiler, moda, yaşam ve daha fazlasını araştırıyoruz, biriktiriyoruz ve paylaşıyoruz..

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: