Kübra AKGÜÇ

Kübra Akgüç
Kübra Akgüç Yazar

1 Nisan 1996 tarihinde İstanbul’da doğdum. İlk ve ortaokulu Yenibosna İlköğretim Okulu’nda okudum. Aydın Doğan İletişim Lisesi Gazetecilik /Yazılı Basın Muhabirliği bölümünü bitirdim. Şuanda da Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde 1. sınıfta okuyorum. Lisede gazetecilik eğitimi aldım ve bunu üniversitede de devam ettiriyorum. Lise döneminde stajımı Hürriyet Gazetesi’nde tamamladım.

Bu dönemde Türk Diş Hekimleri Birliği Dergisi’nde 4-5 ay boyunca fotoğraf muhabiri olarak çalıştım. Şuanda okulumuz gazetesi Gazete Gazi’de muhabir olarak çalışıyorum..

2013 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “Hedef Sensin – Madde Bağımlılığına Hayır” adlı fotoğraf yarışmasında İstanbul 2.si oldum. Aynı yıl yine Neksav bünyesinde düzenlenen “Gülümse Gülümset – Aşkın Halleri” ve Bahçelievler Belediyesi tarafından düzenlenen “Bahçelievler’de Hayat” adlı fotoğraf yarışmalarında sergileme ödülü aldım. Son katıldığım, Neksav’ın düzenlediği “Şehir ve İnsan” temalı fotoğraf yarışmasında 1. oldum.

.

 

 

15 comments

Yorumlar kapatıldı.