Ben O Değilim

596828
Hiçbir yerde, Rıza, Pus ve Saç gibi filmlere imzasını atmış olan Tayfun Pirselimoğlu’nun ödüllü son yapımı Ben O Değilim bu hafta vizyondaki yerini alan yerli filmlerden. 33. İstanbul Film Festivali’nde gösterilen film, aynı festivalden Ulusal Yarışma’da da En İyi Film, En İyi Müzik ve En İyi senaryo dallarında da ödüle layık görüldü.

Senaryosu da Pirselimoğlu’na ait olan filmin oyuncu kadrosunda Ercan Kesal, Maryam Zaree, Rıza Akın, Mehmet Avcı, Nihat Alptekin, Hakan Karsak, Nikos Moustakas ve Okan Sağlam gibi isimler yer alıyor.

Orta yaşlarını süren bekar Nihat bir hastanenin kantininde çalışmaktadır. Genç Ayşe ise aynı kantinde mesai arkadaşıdır. İşe yeni başlayan Ayşe, Nihat’a fazlasıyla ilgi göstermekte ve bu durum Nihat’ı şaşırtmaktadır. Bir akşam Ayşe, Nihat’ı evine akşam yemeğine davet eder. Nihat Ayşe’nin hapisteki kocası yüzünden etrafta dedikodu çıkacağından endişe etse de daveti kabul eder.

Fakat evde gördüğü bir düğün fotoğrafı Nihat’ı alt üst edecektir zira Ayşe’nin kocası kendisine ikizi kadar çok benzemektedir. Bu garip ilişki Nihat’ın sıradan hayatında tahmin edemeyeceği değişikliklere yol açacaktır..

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s