KARIŞIK EN’LER LİSTESİ…

 Sinema Sokağı Sanat logo

 Şenay Tanrıvermiş
senayt@windowslive.com
  

görüntülerAyın ennn ‘edebiyat’ Dergisi; Elbette İzafi Dergisi! Sayıda oldugu Gibi met sayısında da yine edebiyatımızın en Iyi, Özgün, yenilikci yazarlarıyla ilgili Eklendi çok sesli Dosyalar hazırlıyor onu Çunku. Bir lezzet oluşuyor Özel ettik farkli Yari Akademik Yari Medyatik isimler yan Yana Gelince oğlu Derece. Dergi 2 Yılı Geçen Tarihi süresince çıtayı yükselterek continuous edebiyat severlerin hayatlarına Değerli katkılarda uyarısında bulunuyor. Sessiz, Bağımsız Nato’da Eklendi çok sesli Videolar Yorumlar Yorumlar Getiren okuyucuyu Bağımlı Kılan cinsten Bir dergi ettik. Hiçbirine benzemiyor, İzafi SADECE Kendine benzeyen farkli ayrıt eden Özel Bir toprak Gibi doğuştan iYiYi ettik. Çok ve yeni yazar filizleniyor BURADAN, Eklendi çok Eski Değerler güneş Yüzü görüyor, Eklendi çok derya deniz Videolar Yorumlar Yorumlar damlıyor sayfalardan. Mutlaka konumundadır edilesi …

Ayın ennn ‘tiyatro’ oyunu: Elbette ‘İz’. Çunku İz’in izi Kalıyor üzerinizde, içinizde. Bir sezon SONRA Tekrar Gitmek istiyorsunuz. Genellikle Bir kere de doyulmuyor, bir, kerelik izlemeyle oyuna yetişilemiyor. Hızlı ve öyle, Akıcı, gerilimli Dramatik ki Birkac Raspa İMKANI ayet de oyuna izleyici Tek Başına yetişemiyor ettik. Bu ne biçim anlaşılmaz Videolar Yorumlar Yorumlar böyLe demeyin, İnsan bilemiyor gitmeden ettik. Önünde oynanan OYUNUN arka Plani, ekranlardan verilirken SADECE izlemenin yetmediğini göreceksiniz. Hissetmekte Gerekiyor, düşünmekte istiyor sezgileriniz sallanıyor hafiften ettik.

Ay hele bir de tiyatromuzda ‘Öteki’ türden Sexual İlişkiler Üzerine oyun Üstüne oyun Yapılan Bir DÖNEM de ‘İz’in MERKEZE cinselliği koymadan ötekini normalleştirmesi abartmaya Gerek kalmadan derinliğine inebilmesi bambaşka Bir fark yaratıyor ettik. Ayın enn tiyatro oyunu elbette ‘iz’ Galataperform’da Perşembe Günleri sahneleniyor cumartesi ettik ettik. Romanı da yazılıyor ettik Gidiyor Zaten yakinda Almanya’ya vallahi filmi de çekilir bence ettik. OnLar gitmeden Siz Gidin, Eklendi çok moda Olacak met oyun … Kesin izlenesi İz …

Ayın ennn ‘Iyi’ Makalesi: Elbette Sultan Komut’un ‘bianet’in’ yazıları. İnadına hem feminist hem güzel Kadının kaleminden esmer acılar damıtılırken kimselere haksızlık etmemek for müthiş Bir İncelik Özen Gösteriliyor ettik. Der Victor Hugo ‘olmaktır İyi Olmak kolaydır, Zor Olan Adil’. Cmd makalelerin de Iyi adil olmayı başarıyor ettik. DAHA ne yapsın? Oturup kitap yazabilir tabii … Aranıp bulunup okunası!

Ayın ennn KÖTÜ karakterli filmi: Elbette Para Avcısı. Çunku Leonardo DiCaprio aldatıyor, yalan Söylüyor, Kendini herkesi satıyor, pazarlıyor, HER TÜRLÜ Asiri ucta kapitalizmden beslenerek ezan Bir böcek Gibi gülüyor ettik, eğleniyor delirtiyor ettik. Asla Muhteşem Gatsby’nin yasadigi görgüsüzlüğe BENZER Bir Eleştiri yok filmde. Parayla temizlenen onu pislik adeta özendirici haklılık kazandırılarak veriliyor ettik. Nerdeyse Kapitalizm güzellemesi kötülüğün övgüsü uzun uzun dayatılıyor Yönetmenliğini Martin Scorcese’nin yaptıgı filmi PEK çoklarına GÖRE Yönetmenin en Iyi filmi Olarak değerlendirilirse de vallahi yalan billahi yalan … Kesilip atılması gereken PEK ÇOK sahne continuous Kendini Tekrar ederken seyircinin icine darallar geliyor ettik.

Scorcese’nin Birkac Özel sahneyle İmzasını attığı film, SADECE DiCaprio’nun BeNZeRSiz KÖTÜ character performansıyla övgüyü hak Ediyor. Sonucta usta Yönetmen yuppie kültürünün kontrolsüz saldırganlığına nefret edilecek Bir character yaratarak Farklı Bir Yaklaşım sunuyor Nato’da met Karakteri özendirici kılarak Bizce temayi bulandırıyor. Gerçi usta SADECE Gösteriyor; filtresiz anlatımı nedeniyle iğrenç yaşamları görünür kılıyor Herkes Kendi değerleriyle Bırakıyor Şeklinde de değerlendirilebilir ettik. Ama Bizim içimize sinmiyor yahu! Sonucta Hiç şüphesiz enn KÖTÜ filmi Karakterleri ARASINDA ‘para avcısı’ baş Siraya oturuyor böylece. Hatta Sinema Sokağı Olarak biz de kendisine BURADAN Bir ‘en İyi Kötü Karakter’ ödülünü sunuyoruz. En kötüsü de en iyisi Kadar görülesi!

Ayın ennn festivali filmi: Elbette ‘Ben Bir Slogan Buldum: Annem Benim yanımda’. Çunku Eklendi gerçekten tam anlamıyla kolektif Bir Çalışma, öyle ki Oyuncusu, yönetmeni, Annesi Babası, Kardeşi, Arkadaşı hangi Type of dağılımında kim, belli değil ettik. Hepsinin emeği Desteği VAR ettik. Gencecik ÇOK umut Vaat Eden Bir grup pırıl Genç İNSANIN Gezi belgeseli SADECE Gezi sürecini belgelemiyor ettik, beraberinde Kuşak çatışması barışmasına da anahtarlar sunuyor ettik. Güpgüzel, Bizden Akisi içinize akan samimi Bir ​​Festival filmi diye buna DENIR işte ettik … Çok ve alkışlanası!

Ennn merak Edilen Yerli Film: Semir Aslanyürek’in hem yazıp hem yönettiği film, Yılmaz Güney’in mitine ‘Çocuk Odiseus’u açısından Bakan Farklı Bir Yaklaşım sergiliyor Yönetmen Elbette’ Lal ‘Çunku. Ustelik filmi de Erdal Sarı, Ata Murat Kalkan, Erkan Can, Gürkan Uygun, Emre Altuğ, Feride Çetin, Ezel Akay, Asiye Dinçsoy Gibi Değerli isimler rol aliyor dahasi Tuncel Kurtiz’de sesiyle Renk katmış ettik. Vallahi usta Öteki dünyadan Yılmaz Güney’in for, sinemamız for seslendirme de Yapar, kalkar oynar da … Buna şaşırmıyoruz, yani … ‘Lal’ın müziklerini imkb Grup Yorum üstlenmiş sürprizler bununla da kalmıyor ettik. Merakla beklemeye Devam ediyoruz enn merak Edilen yerli filmi … Merak Içinde beklenesi!

Ayın, Yilin, Yüzyılın ennn ayıplı SöyLemi; Elbette Başbakan Erdoğan’ın Kabataş’taki görüntülerle ilgili ‘Adli Tıp raporlarını nerenize saklayacaksınız’ diye çıkışması. Bunun Üzerine Sinema Sokağı Olarak kendisine sinemamızın Afrodit’i Değerli sanatçı Banu Alkan’dan ayıplı Bir şarkıyla Cevap veriyoruz; ‘Neremi neremi, onu yeriniii …’ Kesin ayıplanası!

3 comments

  1. yazarin kendisi zarif olunca yaptigi yorum da zarif oluyor. tesekkur ederim, onur duydum.

    Beğen

  2. bence ayın en iyi tiyatro oyunu kurabiye ev ama tabii iz’i izlemedim. izleyeceğim ve izafi diye bir dergiyi ilk kez duyuyorum. bu liste en bilinmeyen en iyiler galiba:) yine de güzel

    Beğen

  3. yazı şahane ama eksikler var. sizin ennn iyi diziyi de yazmanızı beklerdim tabii ki.

    Beğen

Bir Yanıt bırak

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s